MIERZYMY WYSOKO!

Terapia poprzez wspinanie

Fundacja Różyczka we współpracy z Chwyciarnią Arena Gliwice serdecznie zapraszają osoby z niepełną sprawnością na zajęcia wspinaczkowe.

Wspinanie to forma aktywności ruchowej, która cieszy się coraz to większym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej wszechstronność oddziaływania na organizm spowodowała, że wspinaczka stała się również jedną z form wspomagania procesu rehabilitacji. Fundacja Różyczka wraz z Chwyciarnią Arena Gliwice od ponad 3 lat prowadzą na co dzień zajęcia wspinaczkowe dla Warsztatów Terapii Zajęciowej, ponadto organizują ogólnopolskie zawody wspinaczkowe, które na stałe wpisały się w kanon imprez sportowych dla osób z niepełną sprawnością. Obserwując coraz to większy wzrost zainteresowania tą formą aktywności fizycznej, oraz zapotrzebowanie wspinaczki jako uzupełniającej formy rehabilitacji powstała idea klubu wspinaczkowego Mierzymy wysoko!

Dla kogo?

Zajęcia skierowane są do osób z niepełną sprawnością w tym, z zaburzeniami rozwojowymi, niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, dla osób z niskim/wysokim napięciem mięśniowym czy chorobami neurologicznymi. Dla dzieci (powyżej 5 roku życia), młodzieży i osób dorosłych.

Jak i gdzie prowadzimy zajęcia ?
 • zajęcia prowadzone są na sztucznej ścianie Chwyciarnia Arena Gliwice
  • ul. Akademicka 50, 44-100 Gliwice (na lewo od Wejścia C)
 • posiadamy wykwalifikowaną kadrę terapeutów, instruktorów wspinania, instruktorów wspinaczki terapeutycznej
 • zajęcia prowadzone są: 
  • indywidualnie (120 zł, czas trwania: 60 minut)
  • grupowo (2-3 osoby, 90 zł od osoby, czas trwania: 60 minut)
  • dla placówek np. WTZ, stowarzyszeń, szkół specjalnych (6-7 osób, 350 zł, czas trwania: 90 minut)

Zajęcia grupowe i dla placówek zawsze prowadzone są przez 2 instruktorów. Nie obowiązują żadne dodatkowe koszty uczestnictwa w zajęciach. Organizator zapewnia cały niezbędny sprzęt.

 • gliwice, fot.michal buksa
Jak się zapisać?

Zapisy odbywają się telefonicznie lub mailowo:

Osoby, które chcą się zapisać na zajęcia wspinaczkowe, przed rozpoczęciem zajęć zobowiązane są do konsultacji telefonicznej pod w/w numerem w celu dokonania wstępnej kwalifikacji do zajęć i zebrania wywiadu.

Przed rozpoczęciem zajęć każdy uczestnik musi posiadać wypełnioną kartę kwalifikacji do zajęć (wypełniania podczas wywiadu)


Należy pamiętać, że zajęcia mają charakter rekreacyjno – terapeutyczny i nie są procesem rehabilitacji, a tylko jego wspomaganiem. Dlatego przed rozpoczęciem zajęć warto skontaktować się z fizjoterapeutą lub lekarzem prowadzącym w celu uzyskania wskazań bądź przeciwwskazań do zajęć wspinaczkowych.

Osoby zapisujące się na zajęcia zobowiązane są do podpisania następujących dokumentów:
oświadczenia indywidualne
oświadczenie dla placówki
regulamin zajęć wspinaczkowo-terapeutycznych klubu Mierzymy Wysoko 

Osoby indywidualne i placówki zapisując się na zajęcia mają obowiązek zapoznać się i przestrzegać: 
regulaminu Ściany Wspinaczkowej Chwyciarnia Arena Gliwice
regulaminu Małej Areny

Ogólnopolskie zawody wspinaczkowe dla osób z niepełną sprawnością – Memoriał Ryśka Pilicha

Chwyciarnia Arena Gliwice, listopad 2022