FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy trzeba się umawiać, aby przyjechać na ścianę?

Nie trzeba się umawiać na wizytę u nas. Jedynie na zajęcia indywidualne z instruktorem niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja mailowa.

Czy wejście na ścianę jest ograniczone czasowo?

Wejście jest czasowo nielimitowane. Ze ściany można korzystać w godzinach otwarcia.

W jakich godzinach funkcjonuje ścianka wspinaczkowa?

Aktualną dostępność można zawsze sprawdzić w przypiętym poście na naszym profilu facebook lub w dziale godziny otwarcia na stronie WWW.

Czy aby korzystać ze ściany potrzebuję szkolenia?

Jeśli chcesz wspinać się samodzielnie w strefie z automatami lub na campusie treningowym szkolenie nie jest wymagane. Na pierwszy raz polecamy zajęcia indywidualne z instruktorem lub szkolenie z asekuracji jeśli odwiedzasz nas z partnerem.

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe?

Nie ma ograniczeń wiekowych😉 Wspinaczka to sport dla każdego, a na małej ściance próbować mogą nawet 2 latki 😉 Dzieci do 5 roku życia wchodzą za darmo. Oczywiści pod opieką rodziców lub opiekuna.

Jaki strój potrzebny jest do uprawiania wspinaczki?

Do wspinaczki wystarczy zwykły, wygodny strój sportowy

Jakie obuwie potrzebne jest do uprawiania wspinaczki?

Do wspinaczki wystarczy czyste obuwie zmienne (dobrze sprawdzają się zwykłe trampki).  Na miejscu można wypożyczyć specjalne buty wspinaczkowe marki Ocun. Mamy dostępną pełną rozmiarówkę od nr 27 do 50.

Jaki sprzęt wspinaczkowy jest potrzebny? Czy coś muszę mieć ze sobą?

Nie potrzebujesz żadnego swojego sprzętu. Całe niezbędne wyposażenie można wypożyczyć na miejscu.  Mamy dostępne uprzęże w każdym rozmiarze, sprzęt do asekuracji (grigri, kubki, ohm), a także magnezję, liny i wcześniej wspomniane buty wspinaczkowe.

Ile kosztuje wejście na ścianę?

Dokładny cennik jest dostępny tutaj.

Czy są specjalne strefy dla dzieci?

Tak, mamy dwie strefy dla najmłodszych wspinaczy. W jednej z nich mogą wspinać się na małej kolorowej ściance przystosowanej dla najmłodszych gdzie zabezpiecza gruby materac, a w drugiej są urządzenia TruBlue do automatycznej asekuracji, gdzie dziecko może się wspinać samodzielnie na np. 15 metrową drabine 🙂

Czy na Chwyciarni można coś kupić do picia lub jedzenia?

W recepcji można kupić kawę, herbatę, zimne napoje oraz słodkie przekąski.

Czy honorujecie Multisport, Medicover, PZU Sport, FitProfit?

Tak, honorujemy te trzy systemy. Multisport w wersji PLUS i Kids.

Czy na ścianie można zorganizować wydarzenia okolicznościowe?

Tak, organizujemy przyjęcia urodzinowe dla dzieci, wieczory kawalerskie i panieńskie, imprezy integracyjne oraz szkolenia grupowe.

Co jeśli nie mam partnera do wspinaczki/asekuracji?

Posiadamy cztery urządzenia TruBlue do automatycznej asekuracji, dzięki którym na ścianę możesz przyjść sam. Po wcześniejszej rezerwacji możesz także skorzystać z zajęć indywidualnych z instruktorem.

Czy rodzice płacą ze wstęp jeśli się nie wspinają?

W takim przypadku rodzice nie płacą.

Planuje trening na pochylni do biegania w weekend, czy będzie taka możliwość? 

Jak najbardziej tak, niemniej polecamy sprawdzić dostępność pochylni (na samym dole). Ze względu na urodziny, które organizujemy w weekendy zdarza się, że jest wyłączona z ogólnego użytku.