Łukasz Tański – operator, routesetter


Od kiedy pamięta, wspina się. Na drzewa, garaże, dachy budynków, kominy i co tylko można było. Regularnie wspina się od ponad ośmiu lat, ma kilka dla niego ważnych przejść skalnych:
– Neue Generation (wielowyciągowe 9-) RP
– Ommadown Direct (VI.5) RP
– Wiara i para (VI.5+) RP
– Nabrzmiałe Gruczoły (VI.5) RP
– Mandala Życia (VI.5) RP
– Krakowski Spleen (VI.4) OS


Rozwijający się routesetter, możesz spróbować jego dróg u nas na ścianie. Poza ścianą i wspinaniem pasjonuje się motoryzacją również od wczesnej młodości. Zawsze pomoże w kwestiach wspinania, asekuracji, ciekawostek sprzętowych i motoryzacyjnych 🙂 
Łukasz Kudła – trener

Przygodę ze wspinaniem rozpoczął w 2002 roku na zajęciach wychowania fizycznego. W jego odczuciu wspinanie to nie sposób spędzania wolnego czasu, to sposób na życie czy nawet filozofia. Prawie wszystkie wyjazdy urlopowe czy czas wolny są ustawia tak, aby maksymalnie wykorzystać czas na wspinanie w skałach.

W 2016 roku Łukasz zupełnie zmienił podejście do treningu. Rozpoczął współpracę z trenerem personalnym, z którym pracuje nad poprawą jego słabych stron. Ćwiczenia ogólnorozwojowe, zbilansowana dieta oraz ciężka praca pozwoliła mu na przejście Disturbi, 8B w Diabelskim Schronisku. Disturbia otworzyła drzwi do przejścia kolejnych ósemkowych boulderów.

Jego ulubionym rejonem boulderowym jest Magic Wood. Bardzo chętnie tam wraca. Panuje tam niepowtarzalny klimat, który pozwala na wspinanie nawet w upalne letnie dni. Łukasz uwielbia Szwajcarię i jak tylko jest możliwość obrania tego kierunku na wspinaczkowy trip to nie jest w stanie odmówić.

Najważniejsze przejścia boulderowe:
– Disturbia 8B
– Amber 8B
– Boogalagga 8B
– Hayabusa 8B
– Fajrant 8A+
– Freak brothers 8A/A+

Aleksandra Pokorska – trener


Przygodę ze wspinaniem na poważnie zaczęłam 7 lat temu, niedługo później reprezentowałam AWF Katowice na zawodach akademickich. W 2015 roku pasja do wspinaczki zaprowadziła mnie do wyrobienia licencji sędziego Polskiego Związku Alpinizmu, dzięki czemu miałam okazję poznać i oceniać najlepszych wspinaczy w całej Polsce. Rok później zaczęłam pracę, jako operator ścianki wspinaczkowej w Bytomiu. Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, prowadzę rehabilitację dzieci i dorosłych. Zawód fizjoterapeuty niejednokrotnie łączę ze swoją pasją do wspinania. Przeprowadziłam badania naukowe na wspinaczach w zakresie stabilności centralnej oraz wpływie obuwia na stopę u najlepszych zawodników świata. W swojej pracy instruktora wspinaczki kładę nacisk na prawidłowy rozwój umiejętności wspinaczkowych przy uwzględnieniu wpływu na postawę całego ciała.

Michał Małek – recepcja

Przez wiele lat karmił oczy widokiem bieszczadzkich połonin, które otaczały go w rodzinnym Sanoku. Po przybyciu na Śląsk złapał jednak wspinaczkowego bakcyla i obecnie zgłębia tajniki tego elitarnego sportu. W „Chwyciarni” dba o sprzęt, porządek w papierach i przede wszystkim dobrą atmosferę, która udziela się trenującym. Dzięki socjologicznemu wykształceniu doskonale zna się na ludziach i chętnie im pomaga. Dlatego, jeśli napotkacie w „Chwyciarni” na jakiś problem, uderzajcie do Niego śmiało! Prywatnie pasjonat literatury i podróży za jeden uśmiech. Gdyby przyznawano cyfry za przejście życiowych dróg, miałby te najwyższą.